Grupa może się pochwalić wspólnymi koncertami z takimi artystami jak: Kaliber 44, Formacja Nieżywych Schabuff, GrubSon, Pudelsi, Hemp Gru, Chłopcy z Placu Broni, Deadly Hunta, Peja, Marika, Bas Tajpan, Jabaman, Sokól, JAMAL, Pezet & Małolat, Borgorem i Gutkiem, oraz z wieloma innymi .

Początki Jahbestin sięgają 1999 roku. Na samym początku grupa liczyła pięciu członków w której w skład wchodził Webster, Gustaff, Kyjos” oraz DJ Wieży Trzaski „ERASPE”
Styl muzyczny grupy jest mieszanką rapu, reggae, ragga i funku. Pierwsze lata działalności to dziesiątki koncertów na Nowo Sądeckiej scenie reggae – hip-hop. Do dziś występy na żywo stanowią najmocniejszą stronę zespołu, stąd szybko zyskała ona rzeszę zwolenników i stała się symbolem dobrej, przepełnionej pozytywną energią zabawy.

Pod koniec 2003 r. ze składu Jahbestin odeszli Kyjos oraz Gustaff, natomiast ERASPE. zamienił gramofony na mikrofon. W latach 2004 – 2006 zespół rezydował w Wielkiej Brytanii, gdzie organizował i dawał koncerty. Pobyt na Wyspach zaowocował nagraniem większości utworów na „Jahbestin Mixtape vol.1”. Na krążku gościnnie pojawili się artyści z Francji: Koi i Black Soul Brothers, a także Glama Wayne z Jamajki oraz Mc Alex z Anglii i DJ Feel X.
Po powrocie do kraju Webster i ERASPE otworzyli w Krakowie organizację „ZION” – oficjalne otwarcie odbyło się 16 lipca 2008 roku.
Pod koniec 2009 roku zespół wydał „Dziki Mixtape”, który przyciągnął uwagę nowatorskim, jak na Polskie warunki, połączeniem reggae, dancehallu oraz Hip Hopu.
Jesienią 2011 roku ukazała się składanka „ZionSquaDzik”, w całości wyprodukowana przez artystów związanych z Jahbestin i Zion Studio.
Zespół nie zwalniał tempa i w ramach założonego w 2002 roku Rasta Squadu wydał dwa mixtape’y („Vol.1” w 2011 r. i „Roluj Skręta” w 2012 r.).
O klasie bandu świadczy umieszczenie numeru „Wyciągnij Dłoń” na składance „Drużyna Mistrzów 1”. Rok 2012 przyniósł również solowy, rewelacyjny album Webstera – „Nawiedzony”
Jahbestin w 2013 roku zagościł na trzech albumach: Pęka „Jak feniks z popiołów” w utworze „Po co?” (viedeclip), a także na krążku Gliwickiego rapera VIRUZa „Pamiętaj jesteś kimś” w utworze „Drzewo Joshue” (videoclip) oraz na składance „Drużyna Mistrzów 2” w kawałku „Nie daj Sobie wmówić”.

W maju 2013 roku do sklepów muzycznych trafiła reedycja płyty „ZionSquaDzik” wydana przez Fonografikę.
Webster i ERASPE, czyli obecny skład JAHBESTIN, w Czerwcu 2013 roku wydali swoją pierwszą długogrającą płytę JAHBESTIN – „Dziki Wjazd” która również trafiła na półki sklepowe.
Jahbestin rośnie w siłę.

Item added to cart.
0 items - 0,00